top of page
nowy_header_technologie.png
Technologie: Obraz

TECHNOLOGIE

200215_2702.jpg

LASER

W gabinecie posiadamy wysoce precyzyjny, stomatologiczny laser diodowy do tkanek miękkich o wysokiej mocy. Umożliwia szybkie i proste leczenie pacjentów z użyciem nowoczesnej technologii. Zapewnia wysoki standard opieki stomatologicznej oraz skuteczne i bezbolesne leczenie, co zwiększa komfort pacjenta, eliminując także ewentualną konieczność stosowania znieczulenia miejscowego. Czas gojenia pozabiegowego jest znacznie skrócony, a recesja dziąsła ograniczona.

skaner.jpg

SKANER WEWNĄTRZUSTNY

Pozwala na wykonanie cyfrowego skanu wnętrza jamy ustnej, dzięki czemu możemy całkowicie cyfrowo zaplanować pracę, eliminując nieprzyjemne dla pacjenta masy wyciskowe i zwiększając komfort na fotelu stomatologicznym. Prace cyfrowe są również dużo dokładniejsze i bardziej przewidywalne od prac wykonywanych konwencjonalnie, pozwalają zaoszczędzić czas pacjenta i skrócić wizyty do minimum. Plusem może być także przeprowadzenie dokładniejszej diagnostyki.

200215_2726.jpg

MIKROSKOP

Mikroskop stosowany w stomatologii pozwala na obserwację pola zabiegowego powiększonego nawet 20x w stosunku do rzeczywistego. Skutkiem tego jest możliwość przeprowadzania dowolnego zabiegu stomatologicznego z bardzo dużą dokładnością, przy jednoczesnej obsłudze szczegółów pola zabiegowego niewidocznych gołym okiem. Dzięki temu właściwie wykonany zabieg w powiększeniu cechuje się wysoką skutecznością.

200215_2758.jpg

TOMOGRAF

W skład naszej pracowni radiologicznej wchodzi między innymi tomograf, który pozwala na diagnostykę nie tylko w dwóch, jak do tej pory w konwencjonalnej stomatologii, ale w trzech wymiarach. Dzięki temu jesteśmy w stanie dużo dokładniej przeprowadzić każde leczenie oraz dużo wcześniej wykryć ewentualne zmiany patologiczne. Tomograf jest używany dla różnych potrzeb diagnostycznych w stomatologii i laryngologii. Zaczynając od endodoncji, w której precyzja radiogramu i niska dawka naszego aparatu ma największe znaczenie, aż do rozległych zabiegów chirurgii szczękowo twarzowej i ortodoncji wymagających badań o dużym polu obrazowania.

200215_2739.jpg

OZONYTRON

Ozonoterapia jest wykorzystywana do leczenia zakażonych ran, odleżyn, oparzeń, owrzodzeń żylakowych, stanów zapalnych skóry, kości, zmian po naświetlaniu przy leczeniu przeciwnowotworowym, trudno gojących się przetok, czy też zapaleń i chorób zakaźnych niektórych narządów wewnętrznych. Szczególnie w tych przypadkach, gdzie nie uzyskujemy efektów w leczeniu antybiotykami z powodu odporności bakterii lub ograniczonego dostępu leków do miejsca zakażenia. Przy pomocy ozonoterapii leczy się nieinwazyjnie, bezpiecznie, szybko, bezboleśnie oraz bez niepożądanych efektów ubocznych. Dodatkowo urządzenie ma radykalne działanie antyseptyczne. Zabija nawet najbardziej oporne bakterie, wirusy i grzyby.

200215_2749.jpg

GAZ ROZWESELAJĄCY

Zastosowanie podtlenku azotu jest metodą uspokojenia pacjenta z dentofobią, czyli takiego, który panicznie boi się wizyt i leczenia w gabinecie stomatologicznym. Wbrew powszechnej opinii nie działa ona przeciwbólowo, a jedynie uspokajająco. Sedacja wziewna w gabinecie stomatologicznym polega na oddychaniu przez pacjenta w trakcie zabiegu mieszaniną gazów – tlenu i podtlenku azotu, który potocznie nazywany jest gazem rozweselającym. Dzięki temu u dzieci i dorosłych możliwe jest uzyskanie stanu porównywalnego do tego przed snem - spolegliwości i obojętności.

Technologie: Nasze usługi
bottom of page