top of page
Zachowawcza.png

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

W ramach stomatologii zachowawczej zajmujemy się leczeniem i odbudową zębów w ich naturalnym kolorze i kształcie.

Zmiany próchnicowe

Proces próchnicowy jest główną przyczyną zniszczenia zęba. Próchnica jest chorobą bakteryjna polegającą na demineralizacji i rozpadzie twardych tkanek zęba. Oferujemy skrupulatną diagnostykę niezbędną podczas planowania leczenia. Stosujemy różne metody leczenia w zależności od stopnia rozwoju rozpoznanych zmian próchnicowych. Używamy najnowszych metod leczenia wspierając się najnowocześniejszymi urządzeniami diagnostyczno – medycznymi dostępnymi obecnie na rynku.


Abrazja powietrzna

Jeżeli jesteś Pacjentem dla którego wizyta w gabinecie stomatologicznym wiążę się z nieprzyjemnym hałasem, charakterystycznym zapachem i wibracjami mamy dla Ciebie propozycje – abrazja powietrzna – czyli bezwiertłowe leczenie ubytku. 


Idea abrazji polega na eliminacji próchnicy przy użyciu strumienia powietrza pod odpowiednim ciśnieniem. Działa jak piaskarka choć jest od niej bardziej zaawansowana technologicznie. Warstwa próchnicy jest usuwana poprzez strumień powietrza zmieszanego w odpowiednich proporcjach z tlenkiem glinu.


Pacjenci nie czują bólu. Brak jest też poczucia niepokoju wywołanego hałasem, wibracjami lub zapachem, tak jak ma to miejsce w przypadku zabiegów wykonywanych przy użyciu wiertła.Oznacza to, że przy użyciu piaskarki abrazyjnej można leczyć dzieci, kobiety w ciąży czy też karmiące matki bez narażania ich na działanie środków znieczulających.

Modele jamy ustnej

Posiadamy możliwość pokazania i zademonstrowania pacjentom budowy jamy ustnej na tzw. typodontach, czyli modelach jamy ustnej, jak i nauczyć odpowiedniego szczotkowania i dbania o higienę jamy ustnej w domu. Jest to bardzo ważne by Pacjent mógł skorygować swoje przyzwyczajenia higieniczne w odpowiedni sposób, tak by samodzielnie i prawidłowo dbać o swój piękny uśmiech.

Nie można tu zapomnieć również o profilaktyce dla najmłodszych pacjentów czyli lakowaniu i lakierowaniu oraz o regularnych kontrolach szczególnie w okresie wymiany uzębienia na stałe. Myślisz o leczeniu bez wibracji, bez hałasu, bez zapachu i znieczulenia to pomyśl o abrazji powietrznej jako nowoczesnej alternatywie leczenia.

Recesje dziąsłowe

Leczenie nadwrażliwości, która najczęściej wynika z nieprawidłowego sposobu czyszczenia zębów – używania zbyt twardej szczoteczki lub nieodpowiedniej techniki szczotkowania, powoduje recesje dziąsłowe i w efekcie obnażenie szyjek zębowych co powoduje nieprzyjemne doznania bólowe u Pacjentów. Używając preparatów zmniejszających nadwrażliwość, preparatów remineralizujacych, już po pierwszym zabiegu zmniejszamy ból i przynosimy ulgę.

Stomatologia zachowawcza: O nas
bottom of page