top of page
Implantologia.png

IMPLANTOLOGIA

Implantologia to nowoczesna metoda wypełniania braków uzębienia. Mimo postępów w stomatologii, duża ilość pacjentów traci zęby z powodu próchnicy, chorób przyzębia lub urazów. Przez wiele lat jedynym dostępnym sposobem leczenia były mosty lub ruchome protezy protetyczne.

Dziś mamy implanty!

To niewielka śrubka zastępująca korzeń zęba, umieszczana w kości. Implant nie jest pełnym zębem. Do implantu przykręcany jest łącznik, który stanowi wsparcie dla korony. Implant jest „początkiem” rekonstrukcji zęba, który wypełnia przymocowana do implantu (śrubki) porcelanowa korona. Implant jest częścią niewidoczną, tak jak korzenie zębów.

Po utracie naturalnego uzębienia, spowodowanego różnymi przyczynami – powrót do normalnego funkcjonowania zapewniają implanty. Implant dentystyczny jako jedyne rozwiązanie w stomatologii odtwarza prawidłowo funkcjonujący i naturalnie wyglądający ząb. Implanty można wszczepić nawet u osób, które przebyły paradontozę i jest ona zatrzymana!

Implant wolniej się zużywa niż proteza

Implanty pomogą w sytuacji kiedy brakuje nam jednego, kilku lub wszystkich zębów. Implant jest wygodniejszy niż most lub proteza, ponieważ nie musisz go wyciągać do czyszczenia. Nie uszkadza się też sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostu, gdzie czasami oszlifowuję się sąsiednie, całkowicie zdrowe zęby. Jeżeli straciłeś już wszystkie zęby, a nie zadowala cię proteza, to wystarczą tylko 6 implantów u góry i 4 na dole, by znowu swobodnie gryźć i się uśmiechać.


Nowy ząb


Implant – idealnie wkomponowuje się w uzębienie, dając poczucie komfortu i trwałości. Implant najlepiej wszczepić jak najszybciej, nawet w dniu usunięcia zęba. Po utracie zęba otaczająca go kość zanika, co prowadzi do deformacji łuków zębowych i niekorzystnej zmiany wyglądu twarzy. Na skutek zaniku kości, sąsiadujące zęby zaczynają się chwiać, aż w końcu wypadają. Implanty nie wypadają!

Zabieg wszczepienia implantu nie jest bolesny. Przy zakładaniu jednego implantu, leczenie może trwać do kilku miesięcy. Tytanowy wszczep wymaga czasu na zintegrowanie się z kością – to daje gwarancję wytrzymałości i bezpieczeństwa użytkowania implantu. Wszczepienie implantu jest skomplikowane, wymaga ogromnej precyzji i dokładności.


Za pomocą implantu odejmiesz sobie kilka lat z metryki urodzenia

Z wiekiem tracimy zęby, obniża się zwarcie, broda wysuwa się lekko do przodu i zbliżamy się do wyglądu staruszki. Ten prosty zabieg mikrochirurgiczny pozwala nam odtworzyć naturalny, estetyczny wygląd.


Cena implantu uzależniona jest od następujących elementów:

  • firma, która produkuje implant,

  • rodzaj implantu / rodzaj łącznika (standardowy lub dobierany indywidualnie)

  • materiały użyte podczas zabiegu (śruba zamykająca, śruba gojąca, łyżka wyciskowa, szwy chirurgiczne, transfery, itd.)

  • od konieczności przeprowadzenia zabiegu odbudowującego kość

Implantologia: O nas
bottom of page