top of page
Protetyka.png

PROTETYKA 3D

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu.

Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Obecnie protetyka oferuje bardzo estetyczne i wygodne rozwiązania, takie jak mosty porcelanowe, protezy szkieletowe Coraz większego znaczenia nabierają możliwości estetycznej korekty i przebudowy własnych zębów, które są przebarwione i nieprawidłowo ustawione. W takich przypadkach, dzięki zastosowaniu koron i licówek porcelanowych, możemy uzyskać doskonałe efekty estetyczne i funkcjonalne.

Protetyka na jednej wizycie

Protetyka 3D to nie tylko korona, most czy odbudowa na implantach, ale też estetyczne odbudowy zębów po leczeniu endodontycznym jak onlay, inlay czy overlay, a także licówki. Na wykonanie w tradycyjny sposób powyższych uzupełnień pracownia protetyczna potrzebuje od kilku do kilkunastu dni.

Dzięki systemowi skanera wewnątrzustnego i specjalnej drukarki 3D jesteśmy w stanie odtworzyć takie braki w ciągu jednego dnia!

Wkłady koronowe

Inlay (wkład) i onlay (nakład) to alternatywa dla tradycyjnych wypełnień kompozytowych, po które coraz częściej sięgają nie tylko stomatolodzy, ale również coraz większa grupa Pacjentów. To wkłady koronowe, którymi uzupełniamy rozległe ubytki w zębach bocznych tj. przedtrzonowcach i trzonowcach.

Zapewniają one bardzo dokładne odtwarzanie tkanek twardych zęba ze szczególnym uwzględnieniem miejsc stycznych oraz głębokich ubytków poddziąsłowych, gdzie zastosowanie klasycznych wypełnień kompozytowych nie daje oczekiwanych rezultatów trwałości, precyzji i estetyki. Główną zaletą takich uzupełnień jest dokładność odbudowy anatomicznego kształtu korony zęba, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. Wykazują one dużo większą trwałość niż tradycyjne wypełnienia kompozytowe. Większą estetykę i stabilność koloru – zwłaszcza przy zastosowaniu porcelany jako materiału.

Onlay (nakład) jest też doskonałym sposobem odbudowy zęba po leczeniu kanałowym, kiedy nie musimy szlifować całego zdrowego zęba pod koronę. Dzięki temu mamy pewność że ząb posłuży nam jeszcze długie lata.

Protetyka 3D: O nas
inlay-onlay.png
Protetyka 3D: Obraz
bottom of page